Chcesz kupić nieruchomość i sprawdzić czy nie będzie podtapiana? Chcesz się upewnić, do której jednostki Wód Polskich wysłać pismo? Interesuje Cię na jakiej jednolitej części wód leży działka? Potrzebujesz wiedzieć jakie są ograniczenia w osiągnięciu celów środowiskowych dla realizowanej inwestycji? Odpowiedzi na powyższe pytania - i nie tylko - znajdziesz na Hydroportalu. Sprawdź jak wyszukać i korzystać z zasobów informacyjnych udostępnianych przez PGW Wody Polskie.
Hydroportal to publiczny portal mapowy, w którym zgromadzone zostały informacje dla obszaru Polski powiązane z szeroko pojętą tematyką gospodarki wodnej, odnoszące się m.in. do kwestii ryzyka powodziowego, sieci hydrograficznej, urządzeń i budowli wodnych czy planów gospodarowania wodami, gdzie znajdziemy informacje o jednolitych częściach wód powierzchniowych i podziemnych. Zgromadzenie wszystkich danych związanych z gospodarką wodną w jednym, ogólnodostępnym miejscu pozwala na szybkie pozyskanie kompleksowej informacji o hydrografii, warunkach korzystania z zasobów wodnych, a także zagrożeniach i ryzykach związanych z powodzią. Wdrożenie Hydroportalu umożliwiło bezpośredni dostęp do tych danych z dowolnego miejsca na świecie, o każdej porze i dla wszystkich interesariuszy, począwszy od obywateli poprzez przedstawicieli urzędów, instytucji naukowych, pracowni planistycznych, organizacji pozarządowych, aż po komercyjne firmy realizujące projekty związane z hydrologią i ochroną środowiska.
Jakie dane znajdziesz na Hydroportalu?
Dla łatwiejszego i szybszego wyszukania potrzebnych informacji dane na Hydroportalu zostały pogrupowane w kilka modułów tematycznych, z dostępem do następujących zbiorów danych:
- Wstępna ocena ryzyka powodziowego (WORP)
- Mapy zagrożenia powodziowego (MZP)
- Mapy ryzyka powodziowego (MRP)
- Plany gospodarowania wodami
- Plany zarządzania ryzykiem powodziowym
- Krajowy Program Oczyszczania Ścieków Komunalnych
- System informacyjny gospodarowania wodami (SIGW)
- Mapy MZP i MRP w formacie pdf
Portal jest sukcesywnie zasilany nowymi zbiorami, np. obrazującymi plan przeciwdziałania skutkom suszy. Informacje o nowo opublikowanych danych będą publikowane na stronie internetowej Wód Polskich.
Wszelkie przydatne funkcje aplikacji wraz ze szczegółowymi opisami znajdują się na stronie internetowej Wód Polskich oraz pod poniższym linkiem:
https://wody.isok.gov.pl/imap_kzgw/resources/help/ISOK_Dokumentacja_uzytkownika_Hydroportal_v.1.00.pdf
Informacja: Wydział Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Krajobrazu i Zarządzania Energią